Dilseti.com Üzerinden Nasıl Alışveriş Yapabilirim?

Websitemiz Dilseti.com üzerinden alışveriş yapmak isteyen bazı üyelerimize rehberlik edeceğini düşündüğüm resimli ve videolu açıklamaları bu yazımda sizlerle paylaşmak istiyorum. Açıklamasını okuduğunuz herbir resmin üzerine tıklamanız durumunda resimleri daha büyük boyutlu olarak görebileceksiniz. Şimdi sırasıyla yapılacakları tek tek inceleyelim.

ADIM 1:

Dilseti.com üzerinden alışveriş yapabilmeniz için bir kullanıcı adınızın olması gerekmektedir. Dolayısıyla bu aşamada bir kullanıcı hesabı oluşturmamız gerekmektedir. Bunun için ana sayfada sağ üst köşede göreceğiniz “KAYIT OL” seçeneğini kullanmalıyız. Eğer önceden almış olduğunuz bir kullanıcı hesabınız varsa “GİRİŞ YAP” seçeneğinden giriş yapabilirsiniz.

1

ADIM 2:

Kayıt olmak için geldiğimiz sayfada bizi bir form karşılayacaktır. Bu formun ilk seçeneği “Kullanıcı Adı” olacaktır. Kullanıcı adı oluştururken rakamlardan, harflerden ve bazı işaretlerden faydalanabilmekteyiz. Fakat kesinlikle boşluk bırakılmamalıdır. Bununla birlikte Kullanıcı adında Türkçe karakterler (ş, ı, ö, ç, ğ…) kullanmamalıyız. Formu doldurduktan sonra sistem tarafından aktivasyon emaili belirtilen adrese gönderilecektir.

2

ADIM 3:

E-mail adresimize giderek gelen e-mailleri kontrol ediyoruz. Şayet burada aktivasyon e-mailini göremez isek “İstenmeyen Posta/Junk/Spam” seçeneklerinden birine tıklamamız gerekecektir. Daha sonra e-maildeki aktivasyon linkine tıklıyoruz.

3

ADIM 4:

Hesabımızı oluşturduktan sonra üst menüde yer alan “ALIŞVERİŞ” seçeneğine tıklayarak yayındaki tüm paketlerimizi görebilir ve siparişlerinizi tek tek sepete ekleyebilirsiniz. Daha sonra beliren “Sepete Git” seçeneği yardımıyla tüm siparişlerimizin listeleneceği Alışveriş Sepeti’ne gidiyoruz.

4

ADIM 5:

Bu aşamada “Fatura Bilgileri” doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır.  Zorunlu alanları kesinlikle boş bırakmamanız gerekmektedir. Bununla birlikte ayrıca eklenmesini istediğiniz bir notunuz varsa “Sipariş Notları” bölümüne ekleyebilirsiniz.

5

ADIM 6:

Siparişleriniz için iki şekilde ödeme yapabilirsiniz. Bunlar Banka Havalesi ve PayPal ile yapılan ödemelerdir. Banka Havalesi için ilgili seçeneğe tıkladıktan sonra “Sipariş Onayla” diyerek Banka ve Posta Çeki hesaplarının olduğu sayfaya geçiyoruz. Para transferinin gerçekleşmesi ile birlikte satın aldığınız paketler aktive edilecektir. Paypal ile ödeme yapmak için ise ilgili seçeneği tıklayarak “Siparişi Onayla” diyoruz.

6

 

ADIM 7:

 Paypal hesabı ile ödeme ekranına geçtiğimizde “Paypal hesabım var” seçeneğine tıklayarak e-mail adresimizi ve Paypal şifremizi giriyoruz. Sol menüde görülen tutar bu şekilde ödenmiş olacaktır.

7

 

SİPARİŞİN NASIL VERİLECEĞİNE DAİR VİDEOYU BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ…

8 Şubat 2015

0 responses on "Dilseti.com Üzerinden Nasıl Alışveriş Yapabilirim?"

Leave a Message

DilSeti.com Hakkında

DilSeti.com ülkemiz insanına İngilizceyi sistemli ve kalıcı olarak öğretmeyi hedefleyen bir platformdur.

Hemen Öğrenci Olun

Kimler ONLINE

Şu an çevrimiçi kullanıcı yok
top

Tasarım WP Servis

X